مقدمه

هرچند سال یا چند دهه یک بار یک موج متحول کننده کل صنایع ، تولیدات ، خواسته ها و نیاز های مردم را تحت تاثیر قرار میدهد و تحولی عظیم در نظام های تجاری یا فرهنگی موجود را باعث میشود. که هر جامعه یا کشور توسعه یافته و علاقه مند به پیشرفت یا در جهت مخالف موج به دست و پا زدن می افتد یا همگام با امواج مسیر سخت اما پر بازده ایی را آغاز میکند. موج الکترونیک آخرین موج در حل حاضر و جدید ترین موج در تجارت های جهانی و دروازه ی پول سازی کشور های پیشرفته میباشد . که چندین سال است وارد کشورمان شده است اما هنوز به نتایج دلخواه نرسیده است . گروه نوبت با ما با کنکاش و جستجو در تمامی نیازها و خواسته ها ی مردم و همچنین مطالعه جامع در بستر تجارت الکترونیک و چشم انداز وسیعی که این تجارت جهانی آن را باعث شده است به دیده و تفکری برای حل گوشه ایی از مشکلات دست یافته است . که آن یکپارچگی سیستم نوبت دهی به صورت آنلاین و اتوماسیون از دور خارج کردن سیستم صف به صورت سنتی آن میباشد . با توجه به مشکلات مردم که به تک تک آنها مدت ها فکر شده و در مورد آنها تحقیق و بررسی شده است این گروه قصد دارد برای سهولت بیشتر مردم این سامانه را برای پلت فرم های مختلفی مثل وب ، اپلیکیشن و … طراحی کند ، همچنین این سامانه با روش های مدرن و ساختار منحصر به فرد با مزیت بالای رقابتی طراحی شده است و امکان استفاده در طیف وسیعی از مراکز درمانی را دارا باشد


معرفی طرح

طرح سیستم نوبت دهی آنلاین نوبت با ما طرحی است که مطابق با آن، سیستم نوبت دهی مطب های شخصی و کلیه مراکز درمانی کنونی کشور به صورت بنیادین در سطح کلان کشوری متحول می شود. بر اساس پروژه نوبت با ما تمامی مطب های شخصی و بعد از آن تمامی مراکز درمانی اعم از کلینیک ها ، بیمارستانها و درمانگاه ها ضمن تعدیل و یا رفع بخش مهمی از مشکلات کنونی سیستم نوبت دهی درمانی ایران، ظرفیت های تازه ای برای اتوماسیون و اکترونیکی شدن سیستم نوبت دهی آنلاین فراهم خواهد آمد. مطابق با پروژه نوبت با ما تمامی شهروندان ایران زمین، با هر سطح سواد میتوانند برای دریافت وقت از هر پزشکی در هر کجای ایران، بدون مراجعه حضوری و فیزیکی به مطب و اتلاف زمان یا سلب آرامش خود در زمان استراحت و مستهلک کردن وسیلیه نقلیه خود و هزینه سوخت و مشکلاتی از این قبیل که در ادامه به شرح تفصیل توضیح داده خواهد شد با ورود به سامانه یا اپلیکیشن های طراحی شده در پروژه نوبت با ما می توانند اقدام به رزرو نوبت با هر پزشکی در هر کجای ایران نمایند.


چرا نوبت با ما ؟

در بیمارستان ها و مراکزدرمانی ضعف نوبت دهی باعث ایجاد مسائل و مشکلات بسیاری برای پزشکان و مراجعه کنندگان می شود. از جمله به هم خوردن نظم مرکز، از بین رفتن حق و حقوق افراد، از بین رفتن تمرکز پزشکان و به وجود آمدن مشکلات در ارائه خدمات پرستاری.
سیستم نوبت دهی نوبت با ما با هدف ایجاد امکان آرامش و نظم در محیط ، معرفی پزشکان و متخصصان، اعلام زمان حضور پزشکان ، فراهم آوردن زمینه تعیین نوبت توسط بیماران و مراجعه کنندگان توسعه یافته است.
سامانه نوبت دهی نوبت با ما یکی از ابداعات در زمینه اتوماسیون بوده که با به کارگیری این سیستم ، صف فیزیکی به مفهوم سنتی آن کاملاً حذف شده و صف مجازی به صورت نرم افزاری و پیشرفته تشکیل و کنترل می شود.از سیستم مدیریت صف برای کنترل کردن صف ها استفاده می شود.
پیش از این بیماران هنگام مراجعه به مطب و بیمارستان ها برای گرفتن نوبت باید در صف های عریض و طویل می ایستادند و پس از تحمل ساعت در صف ایستادن برای اخذ نوبت ، شاید می توانستند نوبت گرفته و نزد پزشک مراجعه کنند.
سیستم نوبت دهی به صورت دفتری، یعنی شخص به نزد منشی مراجعه کرده و منشی برای بیمار نوبت در نظر می گرفت این سیستم به دلیل وقت گیر بودن به صرفه نیست یکی دیگر از دلایل بد بودن این روش نوبت دهی، اعمال سلیقه منشی در نوبت دهی به بیماران است که این امر باعث ایجاد تنش و گاها درگیری بین مراجعه کنندگان می باشد.

از جمله مزایای پروژه نوبت با ما :

بالا بردن سرعت و راندمان کار.
القاء نظم و آرامش در محیط کار.
ارائه سرویس بهتر به مشتریان
عدم نیازبه مراجعه ارباب رجوع به صورت حضوری
ایجاد نظم در مراکز و جلوگیری از هجوم ارباب رجوع و مشکلات مرتبط
اتوماسیون بخش نوبت دهی و صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی
عدم دخالت سلیقه های شخصی در نوبت دهی
افزایش سرعت و دقت و صرفه جویی در زمان
کاهش تاثیرات منفی روحی و روانی در محیط کار
میز کار و کارتابل ویژه دکتر (کلینیک)
میز کار و کارتابل ویژه مشتری (بیمار)

سیستم جامع مدیریت ارتباط با مشتری ، با قابلیت اتصال به سامانه پرداخت آنلاین، فروشگاه و سامانه های منابع انسانی سامانه sms marketing و … است
این مدل سیستم نوبت دهی به گونه ای طراحی شده مخصوص مراکز بزرگ و پرجمعیت همچون بیمارستان ها و درمانگاه ها بوده و بر خلاف سیستم نوبت دهی بانکی که به صورت تک بعدی عمل می کنند همه جانبه ، نیازهای یک مرکز بزرگ را پوشش می دهد. جامع بودن این سیستم نوبت دهی یکی از ویژگی های آن می باشد که باعث متمایز ساختن آن از دیگر سیستم های نوبت دهی شده است.
در این سیستم امکان تعریف انواع تخصص، امکان تعریف پزشکان و ساعات حضور در بیمارستان ها، امکان تعریف روزها و ساعات نوبت دهی بر اساس تخصص های مختلف، امکان تعریف نحوه نوبت دهی ، تعداد نوبت و تعداد روزهای نوبت دهی برای روزهای آتی، امکان تعریف نوبت دهی به صورت افزایشی ، امکان دریافت اطلاعات مورد نیاز از تماس گیرنده جهت تایید نوبت شامل شماره تماس ، کد ملی و… جهت جلوگیری از دریافت نوبت تکراری برای یک نفر، اعلام روز، تاریخ و ساعت نوبت، ارائه کد پیگیری برای نوبت داده شده، امکان پیگیری نوبت داده شده از طریق کد پیگیری (اطلاع از تاریخ و ساعت نوبت)، امکان جا به جایی نوبت، تعریف محدوده زمانی برای نوبت دهی، تعریف تعطیلی های رسمی، تعریف مرخصی پزشک ها، اطلاع رسانی در موارد مختلف درخارج از ساعات نوبت دهی، معرفی بخش های مختلف مرکز درمانی، اعلام نتیجه آزمایشات و اعلام زمان دریافت، ارسال پیامک در صورت لغو نوبت های مربوط به یک پزشک خاص، ارائه گزارش از نوبت ها بر اساس تخصص یا نام پزشک، ارائه گزارش از تماس ها شامل تعداد کل تماس، نوبت دهی، لغو، نوبت و … میباشد. دیده شده که در تجمع بیماران کثیر در مطب گاهی اوقات یک بیمار اورژانسی را به پزشک ارجاع می دهند و به علت وارد کردن بیمار مابین دیگر بیماران درگیری اتفاق می افتد. سیستم نوبت دهی از این اتفاق ناخوشایند جلوگیری می کند چرا که در اکثر مواقع تنها یک بیمار منتظر در مطب حضور دارد و علاوه بر این ممکن است به بیدار شدن حس انجام وظیفه از روی انسانیت نیز کمک کند تا جایی که بیمار بخشی از زمان نوبت خود را به مریض اورژانسی تقدیم کند.
اکثر ساختمان ها، درمانگاه ها و یا مطب های شخصی محل پارک کافی برای حجم زیادی از مراجعه کنندگان ندارند. خودروها یا ممجبور به پارک دوبل می باشند و یا پارک در مکان هایی با فاصله زیاد از محل درمان مورد نظر که هم باعث گرفتن زیاد وقتشان می شود و هم ممکن است محل های پارک مربوط به مراکز دیگر را اشغال نمایند.
این سیستم باعث می شود که تعداد تردد ماشین در ساعت های اوج مراجعه بیماران به مراکز درمانی کمتر شود که این عامل کمکی هرچند ناچیز به پاکی محیط زیست می کند و آلودگی هوایی کمتر می شود و هم اینکه ترافیک شهری کاهش می یابد که این مورد نیز کمک شایانی به راهنمایی و رانندگی می باشد و هم آلودگی صوتی کاهش می یابد.
گاهی ممکن که حال بیمار رو به وخامت باشد و رویارویی با این گونه بیماران روحیه مابقی مراجعه کنندگان را هم تضعیف می کند که این سیستم رو به رو شدن بیماران را به حداقل می رساند.
در صورت جامع شدن این طرح در اجتماع و پذیرش آن از سوی مردم و پزشکان باعث فرهنگ سازی در زمینه های احترام، نظم، کاهش آلودگی از نوع صوتی و محیط زیستی، ترافیک شهری، استفاده از تکنولوژی های در دسترس و مرتبط و آشنایی با برنامه های کاربردی لازم و تجارت بزرگ و به روز الکترونیک و جلوگیری از درگیری می شود.


چشم انداز

سرآمدترین شرکت در ارايه خدمات تجارت الکترونیک و در سطوح کلان (کشوری یا خاورمیانه)


ماموریت شرکت

گروه نوبت با ما به عنوان یک شرکت ارایه دهنده خدمات تجارت الکترونیک می کوشد تا با کمک به مشکلات نوبت دهی , در واقع تعدیل سیستم سنتی , همچنین گرد هم آوردن راه کارهایی , مناسب اتوماسیون کردن سیستم نوبت دهی در تلاش جهت کم کردن مشکلات . به دنبال روشی که بدون نیاز به مراجعه حضوری به مطب پزشک و ساعت ها انتظار کشیدن با صرف کمترین میزان پول و زمان پزشک را ببیند.


ماموریت شرکت

مشتری محوری
حرفه ای بودن
شفافیت و قانون مداری
صداقت , عدالت, انصاف
خلاقیت, نوآوری, کارآفرین
شایسته سالاری
وفاداری


ارزش های سازمانی

مشتری محوری
حرفه ای بودن
شفافیت و قانون مداری
صداقت , عدالت, انصاف
خلاقیت, نوآوری, کارآفرین
شایسته سالاری
وفاداری